ספרים מומלצים לנשים לאחר לידה

השבועות הראשונים שאחרי הלידה הם לא פשוטים, בייחוד כאשר מדובר בילד ראשון. חוסר השינה, הטיפול ברך הנולד והגוף שעוד מתאושש מהלידה, לא מותירים לאישה זמן רב (או אנרגיה) לקרוא. אך בשלב מסוים, המצב מתחיל להתאזן, ולעיתים דווקא בחופשת הלידה מתפנה קצת זמן לקריאה. אז מה מומלץ? הנה כמה הצעות.

ספרים להעשרה

התקופה הראשונית של אחרי הלידה עלולה להיות מבלבלת מאוד. האישה, שפעמים רבות היה לה סדר יום קבוע או שניהלה קריירה תובענית, צריכה להסתגל כעת לקצב שונה, ובעיקר – להתאים את עצמה לרך הנולד ולמחזורי השינה הלא בדיוק סדירים שלו. זוהי תקופה מעייפת ומורכבת, אך היא עשויה להיות גם הזדמנות נפלאה לחשיבה מחדש על החיים. זה הזמן לבחון את כל מה שהשגת עד כה ולחשוב איך ממשיכים מכאן. לשם כך ניתן גם להיעזר בספרי הדרכה שיכולים לספק לאישה נקודת מבט שונה וייחודית:

  • לחשוב מהר לחשוב לאט/דניאל כהנמן: הספר הזה מתמקד באופן שבו אנחנו חושבים ומקבלים החלטות, והוא יכול להאיר לקוראים נקודות מפתיעות לגבי דרך ההתנהלות שלהם בחיים.
  • שפת הגוף – כל מה שרצית לדעת/ ג'ו נבארו, ויליאם מורואו: המילים אמנם משמשות אותנו בחיי היום-יום, אך הגוף שלנו חושף את הרגשות האמיתיים שלנו. זהו ספר שיסייע לנו להבין את הסובבים לנו (אולי גם את התינוק החדש) וכמובן לשלוט גם במסרים שאנחנו שולחים לסביבה. 
  • מיינדפולנס למתחילים/ פדי ברוסנן: המיינדפולנס היא שיטה חדשה ומהפכנית שנועדה לאפשר לנו להבין את עצמנו ולסייע לנו לנהל אורח חיים מאוזן ונינוח יותר. הספר של ברוסנן מעניד טעימה מגישה זו, ויוכל לסייע לאישה להחליט אם הוא אכן מתאים עבורה.

לצד ספרים אלו, קיימים ספרי הדרכה רבים אחרים, הזמינים גם בעותק של ספר דיגיטלי, שניתן להזמין מכל מקום, בלי צורך להגיע לחנות.

קצת רומנטיקה

הרחבת אופקים והעשרת הידע שלנו היא עניין חשוב ומבורך, את כשאת הופכת לאימא ונדרשת להיות זמינה 24 שעות ביממה עבור התינוק החדש שלך, לפעמים גם מתחשק לך קצת "לנקות את הראש". ספרים רומנטיים, כאלה שתמיד מסתיימים טוב וכיף לקרוא, עשויים להתאים בדיוק לזמן זה, ורבים מהם קיימים בפורמט של ספר אלקטרוני. כך תוכלי להוריד לטאבלט עותק של הספר וליהנות מהקריאה גם כשתינוק נרדם בעגלה במהלך טיול בחוץ. הנה כמה המלצות:

 

  • נוסחת הנשיקה/הלן הואנג: זהו אינו סיפור אהבה סטנדרטי. הגיבורה, מתכננת מבריקה הנמצאת על הספקטרום האוטיסטי ומעולם לא התנשקה, פוגשת את מי שיצליח להתחבר אליה למרות הקשיים. וכן... כיאה לספרות רומנטית יש תיאורים מפתים למדי.
  • הפתק/זואי פולביג: סיפור אהבה שמזכיר לנו שלפעמים שווה לקחת סיכון. הגיבורה שלו פוגשת בחור נאה ברכבת ומחליטה שהפעם היא לא מוותרת לעצמה ומגישה לו פתק ובו הזמנה לדרינק.
  • שותפים/כריסטינה לורן: הולנד, גיבורת הספר, חיה בניו יורק ומתחתנת עם נגן רחוב העומד בפני גירוש מהמדינה. מהר מאוד יתברר כי הם קצת יותר משותפים לדירה.

 

שלושת הספרים שלעיל קריאים ומהנים, והם מושלמים לתקופה של אחרי הלידה. מלבדם ישנם באתר אינדיבוק ספרים דיגטליים רבים שניתן להוריד בקלות ולקרוא בכל מקום ובכל זמן.

אנחנו ממש אהבנו!
  • הוספת הערה

שכחת סיסמא?

הזינו את כתובת המייל שלכם לקבלת מייל לשחזור סיסמה


שליחה