אפליקציית הקריאה שלנו

appleimgres

ברוכים הבאים לאפליקציית הקריאה של אינדיבוק

אפליקציית הקריאה החדשנית של אינדיבוק מאפשרת לכם לקרוא מבחר נרחב של ספרים דיגיטליים בעברית בנוחות מרבית. הספרים יישלחו אל מכשיר האנדרואיד או למכשיר אפל שברשותכם באופן ישיר, מיד בתום תהליך הקנייה.

איך זה קורה? בתום תהליך רישום פשוט וחד פעמי, האפליקציה מתחברת באופן ישיר לאתר אינדיבוק. מאז, בכל פעם שתקנו באתר ספר דיגיטלי, הוא יופיע באפליקציה בתוך דקות אחדות. הספרים שקניתם נשמרים בענן, כך שאם אתם מחליפים מכשיר או משדרגים אותו, הספרים ייטענו למכשיר החדש מיד כשתתקינו מחדש את האפליקציה.

להורדת האפליקציה למכשיר אנדוראיד, לחצו כאן.

להורדת האפליקציה למכשיר אפל, לחצו כאן.

הוראות הרשמה וחיבור

לצורך החיבור בין אפליקציית אינדיבוק לאתר, עליכם להיכנס לאפליקציה, להזין בה את כתובת המייל והסיסמה שבהם נרשמתם באתר אינדיבוק, וזהו, אתם מחוברים. זהו הליך חד פעמי. בפעמים הבאות שתיכנסו לאפליקציה, תישארו מחוברים. חשוב מאוד: עליכם להיכנס לאפליקציה בדיוק באותה כתובת דואר אלקטרוני שבה נרשמתם לחנות אינדיבוק. אם טרם נרשמתם לאתר אינדיבוק, תוכלו להירשם בעמוד הזה.

כיצד נרשמים לאפליקציה?

(הוראות אלה מתאימות לאפליציית אנדרואיד; באפליקציית אפל בחלק מהמקרים הסמלים שונים מעט. למשל, במקום סמל המשתמש המשמש להרשמה ראשונית יופיע סמל של ענן. שאר הוראות השימוש זהות).

עם התקנת האפליקציה ופתיחתה בפעם הראשונה, יופיע לפניכם המסך הראשי.

Screenshot_2014-10-30-17-28-05

 

עליכם ללחוץ על הסמל “הרשמת משתמשים”.

Screenshot_2014-10-30-17-28-05

 

(במכשיר של חברת אפל, במקום דמות האדם יופיע סמל ענן). 

בחלון שייפתח עליכם להזין את אותה כתובת דואר אלקטרוני שבה נרשמתם לחנות אינדיבוק. לאחר מכן עליכם להזין את הסיסמה שלכם באתר ולאמת אותה. כעת אתם מחוברים (בחלק התחתון של המסך יופיע אישור החיבור לענן וכתובת הדוא”ל שבה אתם מחוברים לאפליקציה).

מעתה, הספרים שתקנו באינדיבוק יגיעו ישירות למכשיר. 

שימו לב: לאחר שהספר ירד לאפליקציה, אין צורך בחיבור לאינטרנט כדי לקרוא בו.  אפשר לקרוא בכל מקום.

(עוד על שירות הענן, על תהליך ההרשמה והכניסה ועל איפוס סיסמה, תוכלו לקרוא בסוף מדריך זה).

הוראות שימוש באפליקציה

(לנוחותכם, הכנו את המדריך בנוסח של שאלות ותשובות נפוצות).

 

שאלה:

מדוע הספרים שקניתי אינם מופיעים באפליקציה?

 תשובה:

בכניסה הראשונה לאפליקציה יש להירשם לשירות קבלת הספרים.

כדי להירשם יש ללחוץ על סמל המשתמש המופיע בראש המסך (במכשירי אנדרואיד: דמות אדם; במכשירים של אפל: סמל ענן). בחלון שנפתח יש להזין את כתובת המייל והסיסמה שלכם. יש להקפיד להשתמש באפליקציה בדיוק באותה כתובת דואר אלקטרוני ובאותה סיסמה שבה נרשמתם לאתר אינדיבוק.

 

ש: אינני רואה את סמל המשתמש.

ת: בלחיצה על הסמל “אינדיבוק” (מכשירי אנדוראיד) או “חזור” (מכשירי אפל) בראש העמוד תגיעו לדף הבית. שם נמצא סמל המשתמש (דמות אדם או סמל ענן). אם אינכם רואים את הסמל “אינדיבוק” או
“חזור”, יש לגעת במרכז המסך. הסמל יופיע בראש העמוד.

 

ש: איך אני מוודא שאני רשום?

ת: אם אתם רשומים ומחוברים לשירות, בתחתית המסך, בשורה האפורה, יהיה כתוב “מחובר לענן” ותופיע כתובת הדואר האלקטרוני שלכם.

 

ש: אינני רואה את השורה האפורה.

ת: בלחיצה על הסמל “אינדיבוק” (אנדרואיד) או על הסמל “חזור” (אפל) בראש המסך תגיעו למסך הבית של האפליקציה (שהוא גם מדף הספרים שלכם). בתחתית העמוד הזה מופיעה השורה האפורה. אם אינכם רואים את הסמל “אינדיבוק”, יש לגעת במרכז המסך. הסמל יופיע בראש העמוד.

 

ש: נרשמתי לאתר אינדיבוק דרך פייסבוק. על כן, אינני רשום בו עם כתובת דואר אלקטרוני. כיצד אתחבר לאפליקציה?

ת: היכנסו לאתר אינדיבוק, לחצו על “עדכון פרטים” (בראש המסך מצד שמאל) והזינו בשדה המיועד לכך את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם. לחצו “עדכון”. כעת אפשר לחזור לאפליקציה ולהירשם בה באותה כתובת בדיוק.

 

ש: אני רשום והספרים עדיין אינם מופיעים באפליקציה.

ת: יש לוודא שאתם מחוברים לרשת אלחוטית (wi-fi) או לחבילת הגלישה של הספק הסלולרי שלכם. ספרים חדשים מופיעים בעמוד הבית (מדף הספרים) דקות ספורות לאחר הכניסה לאפליקציה.

 

ש: האם אני חייב להישאר מחובר לרשת כדי לקרוא את הספרים?

ת: לא. לאחר הורדת הספר למכשיר, אפשר לקרוא בו בכל מקום גם ללא חיבור לרשת.

 

ש: שכחתי את הסיסמה שלי. מה עושים?

ת: בעמוד ההרשמה תמצאו כפתור “איפוס סיסמה”. לחיצה על סמל זה תשלח לדואר האלקטרוני שלכם קוד אישור בן 4 ספרות. יש להזין את הקוד במסך “איפוס סיסמה” ואז לבחור סיסמה חדשה.

 

ש: היכן באפליקציה מופיעה רשימת הספרים שלי?

ת: לחיצה על סמל “אינדיבוק” (אנדרואיד) או על הסמל “חזור” (אפל) בראש המסך תעביר אתכם אל מדף הספרים האישי שלכם. על מדף זה מוצגים כל הספרים המוכנים לקריאה באפליקציה. לחיצה על תמונת הכריכה תפתח את הספר לקריאה (בכל פעם שתפתחו ספר, תגיעו בדיוק לאותו עמוד שבו הפסקתם לקרוא בפעם שעברה). אם אינכם רואים את הסמל “אינדיבוק”/חזור”, יש לגעת במרכז המסך. הסמל יופיע בראש העמוד.

 

ש: כיצד אני מדפדף בספר הדיגיטלי?

ת: לדפדוף קדימה ואחורה בספר, יש לגלול את המסך לימין או לשמאל.

 

ש. נדמה לי שהספר לא עלה במלואו לאפליקציה. הוא מציג רק 1%.

ת. תצוגת האחוזים מצביעה על מיקומך בספר. כדי להתקדם בקריאה יש לגעת במסך ולגלול לימין או לשמאל.

 

ש. האם יש תצוגה של מספרי עמודים בספר הדיגיטלי?

ת. לצד חיווי האחוזים בפס האפור שבתחתית הספר תוכל לראות את מיקומך בספר לפי מספרי עמודים. מספרי העמודים נקבעים לפי גודל המסך שלך, ולא לפי מספרם בספר המודפס. לחיצה קלה במרכז המסך תציג את מספר הפרק בספר ואת מספר העמודים באותו פרק. לחיצה נוספת במרכז המסך תחזיר אותך לתצוגת מספר העמודים הכללי בספר.

 

ש: כיצד אני מגיע לתוכן העניינים ולרשימת הפרקים בספר?

ת: להצגת תפריט הקריאה, יש לגעת נגיעה קצרה במרכז המסך. התפריט יופיע בראש המסך. לחיצה על סמל הרשימה תוביל אתכם לתוכן העניינים של הספר ולרשימת הסימניות וההערות שלכם בספר. לחיצה על אחד מראשי הפרקים תוביל אתכם ישירות אל הפרק שברצונכם לקרוא. לחיצה על סמל הסימנייה שמעל תוכן העניינים תוביל אתכם לרשימת ההערות והסימניות בספר.

 

ש: כיצד אני מעמיד בספר סימנייה או כותב בו הערה?

ת: מכשירי אנדרואיד: נגיעה ממושכת במרכז המסך תפתח בראש המסך תפריט סימנייה. בלחיצה על סמל הסימנייה שם, ייפתח חלון ובו שם הספר, הפרק והעמוד הנוכחיים. לחיצה על “שמירה” תוסיף את הסימנייה לרשימת הסימניות. כתיבה של הערה בתוך אותו חלון, תצמיד את ההערה לרשימת הסימניות.

מכשירי אפל: בנגיעה קצרה במרכז המסך ייפתח בראש המסך סמל של תוכן עניינים. לחיצה על סמל תוכן העניינים תפתח את תוכן העניינים, ומעליו יופיע סמל סימנייה. לחיצה על סמל זה תוביל לרשימת הסימניות שלי. כאן תוכלו לקרוא את ההערות. כדי למחוק ולערוך סימנייה או הערה, יש לחזור לספר, וללחוץ על סימן הסימנייה המבוקשת. כאן ייפתח חלון ובו אופציה של מחיקה ועריכה.

 

ש: כיצד אני מגיע אל הסימניות שלי או קורא את ההערות שלי?

ת: בנגיעה קצרה במרכז המסך ייפתח בראש המסך סמל של תוכן עניינים וחיפוש. לחיצה על סמל תוכן העניינים תפתח את תוכן העניינים, ומעליו יופיע סמל סימנייה. לחיצה על סמל זה תוביל לרשימת הסימניות שלי. כאן תוכלו לקרוא את ההערות, למחוק או לערוך אותן, וכמובן, לחיצה על הסימניות יובילו אתכם למיקומן בספר.

 

 ש: כיצד אני מחפש מלים או ביטויים בתוך הספר?

ת: אפשרות זו זמינה כרגע רק באפליקציית אנדרואיד. בלחיצה קצרה על המסך יופיע בראשו סמל של זכוכית מגדלת. לחיצה עליו תפתח חלון חיפוש.

 

ש: כיצד אני משנה את הגדרות התצוגה?

ת: להצגת תפריט התצוגה, יש ללחוץ, מתוך אחד הספרים המוצגים באפליקציה, על כפתור ההגדרות הסטנדרטי (אנדרואיד: ליד כפתור הבית, בדרך כלל משמאלו; אפל: נגיעה קלה במסך, ואז לחיצה על “הגדרות” בראש המסך).

כאן תוכלו להגביר או להפחית את בהירות התצוגה, להגדיל או להקטין את המרווח בין השורות וכן לבחור בין מצב יום (רקע לבן ואותיות שחורות), למצב לילה (רקע שחור ואותיות לבנות). שימו לב שלא כל הוצאות הספרים מאפשרות להחליף רקע, ופונקציה זו לא תעבוד בכל הספרים.

 

ש: כיצד אני יכול להגדיל ולהקטין את האותיות בספר.

ת: תוכלו לקבוע את גודל האות לנוחותכם בעזרת סרגל הזזה. במכשיר אפל האפשרות הזאת מופיעה מיד בתפריט ההגדרות. במכשיר אנדרואיד, יש ללחוץ בתפריט הגדרות התצוגה על המלה “פונטים”. כאן תוכלו לבחור את גודל באות בעזרת סרגל הזזה, וכן לבחור את סוג האות (סוג הפונט) לקריאה.

שימו לב, האפשרות להחליף פונט זמינה כרגע רק במכשירי אנדרואיד.

בכל מקרה, לרוב רצוי להשאיר את הבחירה “פונט מקורי”. זהו הפונט שקבעה הוצאת הספרים ולרוב הוא הנוח ביותר לקריאה ויוצג בצורה מיטבית, ללא עיוותים. אם אתם מעדיפים פונט אחר, בחרו בו מתוך הרשימה. תמיד תוכלו לחזור ולבחור בפונט המקורי.

שימו לב: לא כל הוצאות הספרים מאפשרות להחליף פונט בספריהן. אפשרות זו נעולה בחלק מהספרים, לפי שיקוליהן.

 

ש: כיצד אני יכול לסדר את הספרים במדף הספרים שלי באפליקציה?

ת: למסך מדף הספרים שתי אפשרויות תצוגה: תצוגת רשימה ותצוגת כריכות. למעבר ממצב למצב יש ללחוץ על סמל הרשימה מצד ימין למטה list

במצב רשימה שמית יופיע ליד כל ספר כפתור מידע info. בלחיצה עליו תמצאו פרטים נוספים על הספר, תיאור קצר שלו וכן אפשרות למחיקת הספר מן האפליקציה.

כאן תוכלו לסדר את הספר לפי שם מחבר, שם ספר או מועד בקריאה, על ידי לחיצה על מקש ההגדרות, ובחירת האפשרות המועדפת עליכם.

כאן תוכלו גם לשייך את ספריכם לקבוצות לנוחתכם, לפי ז’אנר (למשל, “פרוזה”, “שירה”, “ספרים שכבר קראתי”, או “ספרים לקריאה מאוחר יותר”). בלחיצה על האות i ייפתח בתחתית המסך חלון “בחירת קבוצה”. לחצו עליו. אם כבר יצרתם קבוצות, תקבלו את רשימת הקבוצות ובחרו באחת מהן. אם עדיין לא יצרתם קבוצות, לחצו בתחתית המסך “הוספת קבוצה חדשה” וכתבו את שם הקבוצה (למשל, “פרוזה”).

הקבוצות יופיעו לפי הא”ב של שמן בסוף רשימת הספרים, במצב תצוגת כריכות בלבד. מומלץ לקבוע את שם הקבוצות עם אות לפניהם, וכך לשלוט בסדר הופעתן. למשל: א. פרוזה. ב. שירה. ג. עיון. וכו’.

 

ש: האם אני יכול לקרוא את הספרים ביותר ממכשיר אחד?

ת: כן. אפשר להוריד את הספרים לשלושה מכשירים שונים.

לשם כך, יש להוריד את האפליקציה לכל המכשירים ולהתחבר לענן בעזרת אותם שם משתמש (דואר אלקטרוני) וסיסמה שבהם נרשמתם במכשיר הראשון. לאחר החיבור, הספרים יירדו באופן אוטומטי למכשיר הנוסף (אגב, מיקומכם בספר מסונכרן בכל המכשירים, כך שתוכלו להמשיך לקרוא מהמקום שבו עצרתם, גם אם קראתם במכשיר אחר).

שימו לב שהספרים מוגנים בחוקי זכויות יוצרים. אין לשתף בענן מעבר למכשיריכם האישיים.

 

ש: האם אוכל לקרוא באפליקציה ספרים שקניתי בעבר באתר אינדיבוק.

ת: כן, ספרים שקניתים בעבר אינדיבוק ייטענו באופן אוטומטי לאפליקציה לאחר ההרשמה. אם חסרים לכם ספרים, אנא, פנו אלינו דרך עמוד “צור קשר” באתר.

 

ש: האם אני יכול לקרוא באפליקציה ספרים דיגיטליים שלא קניתי באתר אינדיבוק.

ת: כן. לשם כך, שלחו את הספר כקובץ מצורף לכתובת הדואר האלקטרוני הרגילה שלכם. לאחר מכן פתחו את תיבת הדואר האלקטרוני שלכם במכשיר שבו מתוקנת על האפליקציה. לחצו על הקובץ המצורף. כעת המכשיר ישאל אתכם באיזו אפליקציה לפתוח את הקובץ. סמנו “אינדיבוק”. הספר ייפתח ויצטרף למדף הספרים שלכם. ספרים אלה צריכים להיות בפורמטepub3 תקני.

 

ש: מה קורה אם אני מחליף או מאבד את המכשיר?

ת: אין כל בעיה. אנחנו שומרים בשבילכם על כל הספרים שקניתם.

כל שעליכם לעשות הוא להוריד את האפליקציה למכשיר החדש ולהתחבר לשירות במסך ההרשמה, כמתואר למעלה. הספרים ייטענו באופן אוטומטי לאפליקציה. אם מדובר בספרים רבים, התהליך עשוי לארוך דקות אחדות עד שעה.

 

הוראות להרשמה חוזרת לאפליקציה או לשחזור סיסמה

לאחר ההרשמה הראשונית לאפליקציה, אין צורך לחזור על פעולה זאת. אם החלפתם מכשיר או התנתקתם מהאפליקציה ביוזמתכם, עליכם לחזור על הליך החיבור לענן, המתואר בראש המדריך. האפליקציה מאפשרת לכם להתחבר לענן משלושה מכשירים שונים, כך שתוכלו לקרוא את הספרים האהובים שלכם בכל זמן ובכל מקום. מקומכם בספר יסונכרן בין כל המכשירים המחוברים.

שימו לב שהספרים מוגנים בחוקי זכויות יוצרים. על פי חוק, אין לשתף בענן מעבר למכשיריכם האישיים.

שחזור סיסמה: אם שכחתם את הסיסמה, לחצו על הכפתור “איפוס סיסמה”. לחיצה זו תשלח לדואר האלקטרוני שלכם קוד אישור בן 4 ספרות. יש לעבור לתיבת הדואר הנכנס שלכם, להעתיק את הקוד, ולהזין אותו במסך “איפוס סיסמה” יחד עם הסיסמה החדשה שבחרתם (הסיסמה לאפליקציה אינה חייבת להיות הסיסמה שלכם באתר אינדבוק; על כתובת הדואר האלקטרוני להיות זהה בשני המקרים).
שימו לב: איפוס סיסמה מנתק אתכם מהאפליקציה בכל המכשירים שבהם מותקנת האפליקציה; במקרה זה, תצטרכו להתחבר לאפליקציה מחדש.

קריאה נעימה!
צוות אינדיבוק