שימוש באפליקציית הקריאה של אינדיבוק: שאלות ותשובות

מדוע הספרים שקניתי אינם מופיעים באפליקציה?

בכניסה הראשונה לאפליקציה יש להירשם לשירות קבלת הספרים. כדי להירשם יש ללחוץ על סמל המשתמש המופיע בראש המסך (במכשירי אנדרואיד - דמות אדם; במכשירי אפל - סמל ענן). בחלון שנפתח יש להזין את כתובת הדואר האלקטרוני והסיסמה שלכם. יש להקפיד להשתמש באפליקציה באותה כתובת דואר אלקטרוני ובאותה סיסמה שבה נרשמתם לאתר אינדיבוק.

 

אינני רואה את סמל המשתמש.

בלחיצה על הסמל "אינדיבוק" (מכשירי אנדוראיד) או "חזור" (מכשירי אפל) שבראש העמוד תגיעו לדף הבית. שם נמצא סמל המשתמש (דמות אדם או סמל ענן). אם אינכם רואים את הסמל "אינדיבוק" או "חזור", יש לגעת במרכז המסך. הסמל יופיע בראש העמוד.

 

איך אני מוודא/ת שאני רשום/ה?

אם אתם רשומים ומחוברים לשירות, יהיה כתוב בתחתית המסך, בשורה האפורה, "מחובר לענן", ותופיע כתובת הדואר האלקטרוני שלכם.

 

אינני רואה את השורה האפורה.

בלחיצה על הסמל "אינדיבוק" (אנדרואיד) או על הסמל "חזור" (אפל) שבראש המסך מגיעים למסך הבית של האפליקציה (שהוא גם מדף הספרים שלכם). בתחתית העמוד הזה מופיעה השורה האפורה. אם אינכם רואים את הסמל "אינדיבוק", יש לגעת במרכז המסך. הסמל יופיע בראש העמוד.

 

נרשמתי לאתר אינדיבוק דרך פייסבוק. על כן, אינני רשום/ה בו עם כתובת דואר אלקטרוני. כיצד אתחבר לאפליקציה?

היכנסו לאתר אינדיבוק, לחצו על "עדכון פרטים" (בראש המסך מצד שמאל) והזינו בשדה המיועד לכך את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם. לחצו "עדכון". כעת אפשר לחזור לאפליקציה ולהירשם בה באותה כתובת בדיוק.

 

אני רשום/ה והספרים עדיין לא מופיעים באפליקציה.

יש לוודא שאתם מחוברים לרשת אלחוטית (wi-fi) או לחבילת הגלישה של הספק הסלולרי שלכם. ספרים חדשים מופיעים בעמוד הבית (מדף הספרים) דקות ספורות לאחר הכניסה לאפליקציה.

 

האם אני חייב/ת להישאר מחובר/ת לרשת כדי לקרוא את הספרים?

לא. לאחר הורדת הספר למכשיר, אפשר לקרוא בו בכל מקום גם ללא חיבור לרשת.

 

שכחתי את הסיסמה שלי. מה עושים?

בעמוד ההרשמה תמצאו כפתור "איפוס סיסמה". לחיצה על כפתור זה תשלח לדואר האלקטרוני שלכם קוד אישור בן 4 ספרות. יש להזין את הקוד במסך "איפוס סיסמה" ואז לבחור סיסמה חדשה.

 

היכן באפליקציה מופיעה רשימת הספרים שלי?

לחיצה על סמל "אינדיבוק" (אנדרואיד) או על הסמל "חזור" (אפל) בראש המסך תעביר אתכם אל מדף הספרים האישי שלכם. על מדף זה מוצגים כל הספרים המוכנים לקריאה באפליקציה. לחיצה על תמונת הכריכה תפתח את הספר לקריאה (בכל פעם שתפתחו ספר, תגיעו לאותו עמוד שבו הפסקתם לקרוא בפעם שעברה). אם אינכם רואים את הסמל "אינדיבוק" / "חזור", יש לגעת במרכז המסך. הסמל יופיע בראש העמוד.

 

נדמה לי שהספר לא עלה במלואו לאפליקציה. הוא מציג רק 1%.

תצוגת האחוזים מצביעה על מיקומך בספר. כדי להתקדם בקריאה יש לגעת במסך ולגלול לימין או לשמאל.

 

מה עושים אם: הספר שקניתי לא עולה/ הספר נטען ונטען וכלום לא קורה/ הספר עלה ריק בלי עמודים?

במקרים אלה צריך לעשות רענון.

באפליקציית אנדרואיד:

במסך הראשי במצב של תצוגת כריכות - לחצו לחיצה ארוכה על הכריכה המבוקשת, ואז על חץ הרענון.

במסך הראשי במצב של תצוגת רשימת כריכות ולצדן שמות הספרים, ההוצאות והמחברים - יש כפתור i. לחצו עליו ואז על חץ הרענון.

באפליקציית אפל: יש לבצע את שלוש הפעולות הבאות:

1. להתנתק מהענן.

2. למחוק את הספר.

3. להתחבר מחדש.

 

כיצד אני מדפדף/ת בספר הדיגיטלי?

לדפדוף קדימה ואחורה בספר, יש לגלול את המסך לימין או לשמאל.

 

האם יש תצוגה של מספרי עמודים בספר הדיגיטלי?

מספרי העמודים בספר דיגיטלי נקבעים לפי גודל המסך שלכם, ולא לפי מספרם בספר המודפס. לצד חיווי האחוזים בפס האפור שבתחתית הספר תוכלו לראות את מיקומכם בספר לפי מספרי עמודים. לחיצה קלה במרכז המסך תציג את מספר הפרק בספר ואת מספר העמודים באותו פרק. לחיצה נוספת במרכז המסך מחזירה לתצוגת מספר העמודים הכללי בספר.

 

כיצד אני מגיע/ה לתוכן העניינים ולרשימת הפרקים בספר?

להצגת תפריט הקריאה, יש לגעת נגיעה קצרה במרכז המסך. התפריט יופיע בראש המסך. לחיצה על סמל הרשימה תוביל אתכם לתוכן העניינים של הספר ולרשימת הסימניות וההערות שלכם בספר.
לחיצה על אחד מראשי הפרקים תוביל אתכם ישירות אל הפרק שברצונכם לקרוא. לחיצה על סמל הסימנייה שמעל תוכן העניינים תובילל אתכם לרשימת ההערות והסימניות בספר.

 

כיצד אני יוצר/ת בספר סימנייה או כותב/ת  בו הערה?

במכשירי אנדרואיד: נגיעה ממושכת במרכז המסך תפתח בראש המסך תפריט סימנייה. בלחיצה על סמל הסימנייה שם, ייפתח חלון ובו שם הספר, הפרק והעמוד הנוכחיים. לחיצה על "שמירה" תוסיף את הסימנייה לרשימת הסימניות. כתיבה של הערה בתוך אותו חלון, תצמידד את ההערה לרשימת הסימניות.

במכשירי אפל: בנגיעה קצרה במרכז המסך ייפתח בראש המסך סמל של תוכן עניינים. לחיצה על סמל תוכן העניינים  תפתח את תוכן העניינים, ומעליו יופיע סמל סימנייה. לחיצה על סמל זה תוביל לרשימת הסימניות שלי. כאן תוכלו לקרוא את ההערות.

כדי למחוק ולערוך סימנייה או הערה, יש לחזור לספר, וללחוץ על סימן הסימנייה המבוקשת. כאן ייפתח חלון ובו אופציה של מחיקה ועריכה.

 

כיצד אני מגיע/ה אל הסימניות שלי או קורא/ת את ההערות שלי?

בנגיעה קצרה במרכז המסך ייפתח בראש המסך סמל של תוכן עניינים וחיפוש. לחיצה על סמל תוכן העניינים תפתח את תוכן העניינים, ומעליו יופיע סמל סימנייה. לחיצה על סמל זה תוביל לרשימת הסימניות שלכם. כאן תוכלו לקרוא את ההערות, למחוק או לערוך אותן, וכמובן, לחיצה על הסימניות תוביל אתכם למיקומן בספר.

 

כיצד אני מחפש/ת מלים או ביטויים בספר?

אפשרות זו זמינה כרגע רק באפליקציית אנדרואיד. בלחיצה קצרה על המסך יופיע בראשו סמל של זכוכית מגדלת. לחיצה עליו תפתח חלון חיפוש.

 

כיצד אני משנה את הגדרות התצוגה?

להצגת תפריט התצוגה, יש ללחוץ, מתוך אחד הספרים המוצגים באפליקציה, על כפתור ההגדרות הסטנדרטי (אנדרואיד: ליד כפתור הבית, בדרך כלל משמאלו; אפל: נגיעה קלה במסך, ואז לחיצה על "הגדרות" בראש המסך).
כאן תוכלו להגביר או להפחית את בהירות התצוגה, להגדיל או להקטין את המרווח בין השורות וכן לבחור בין מצב יום (רקע לבן ואותיותת שחורות) למצב לילה (רקע שחור ואותיות לבנות).
שימו לב: לא כל הוצאות הספרים מאפשרות להחליף רקע, ופונקציה זו לא תעבוד בכל הספרים.

 

כיצד אני יכול/ה להגדיל ולהקטין את האותיות בספר?

תוכלו לקבוע את גודל האות לנוחותכם בעזרת סרגל הזזה. במכשיר אפל האפשרות הזאת מופיעה מיד בתפריט ההגדרות. במכשיר אנדרואיד, יש ללחוץ בתפריט הגדרות התצוגה על המלה "פונטים". כאן תוכלו לבחור את גודל באות בעזרת סרגל הזזה, וכן לבחור את סוג האות (סוג הפונט) לקריאה.
שימו לב: האפשרות להחליף פונט זמינה כרגע רק במכשירי אנדרואיד.
שימו לב: לרוב רצוי להשאיר את הבחירה "פונט מקורי". זהו הפונט שקבעה הוצאת הספרים ולרוב הוא הנוח ביותר לקריאה ויוצג בצורהה מיטבית, ללא עיוותים. אם אתם מעדיפים פונט אחר, בחרו בו מתוך הרשימה. תמיד תוכלו לחזור ולבחור בפונט המקורי.
שימו לב: לא כל הוצאות הספרים מאפשרות להחליף פונט בספריהן. אפשרות זו נעולה בחלק מהספרים, לפי שיקולי ההוצאה.

 

כיצד אני יכול/ה לסדר את הספרים במדף הספרים שלי באפליקציה?

למסך מדף הספרים יש שתי אפשרויות תצוגה: תצוגת רשימה ותצוגת כריכות.
למעבר ממצב למצב יש ללחוץ על סמל הרשימה מצד ימין למטה  תמונה

במצב רשימה שמית יופיע ליד כל ספר כפתור מידע תמונה  בלחיצה עליו תמצאו פרטים נוספים על הספר, תיאור קצר שלו וכן אפשרות למחיקת הספר מן האפליקציה.

בלחיצה על מקש ההגדרות, ובחירת האפשרות המועדפת עליכם תוכלו לסדר את הספר לפי שם מחבר, שם ספר או מועד הקריאה. כאן תוכלו גם לשייך את ספריכם לקבוצות לנוחתכם, לפי ז’אנר (למשל – "פרוזה", "שירה", "ספרים שכבר קראתי", או "ספרים לקריאה מאוחר יותר"). בלחיצה על האות i ייפתח בתחתית המסך חלון "בחירת קבוצה". לחצו עליו. אם כבר יצרתם קבוצות, תקבלו את רשימת הקבוצות ובחרו באחת מהן. אם עדיין לא יצרתם קבוצות, לחצו בתחתית המסך על "הוספת קבוצה חדשה" וכתבו את שם הקבוצה (למשל, "פרוזה").

הקבוצות יופיעו לפי סדר הא”ב של שמן בסוף רשימת הספרים, רק במצב של תצוגת כריכות. מומלץ לקבוע את שם הקבוצה עם אות לפניה, וכך לשלוט בסדר הופעתן. למשל: א. פרוזה. ב. שירה. ג. עיון. וכו'.

כיצד אני יכול למחוק קבוצה?

ב"מצב רשימה" (ראו שאלה קודמת)  יש סמל הנראה כשלושה קוים ולידו הסימן פלוס.
בלחיצה על שלושת הקווים יופיעו שמות הקבוצות הקיימות. ליד שמות הקבוצות ישנו סימן X.  לחיצה עליו מוחקת את הקבוצה.

 

האם אני יכול/ה לקרוא את הספרים ביותר ממכשיר אחד?

כן. אפשר להוריד את הספרים לשלושה מכשירים שונים. לשם כך, יש להוריד את האפליקציה של אינדיבוק לכל המכשירים ולהתחבר לענן בעזרת אותו שם משתמש (הדואר האלקטרוני) והסיסמה שבהם נרשמתם במכשיר הראשון. לאחר ההתחברות, הספרים יירדו באופן אוטומטי למכשיר הנוסף (אגב, מיקומכם בספר מסונכרן בכל המכשירים, כך שתוכלו להמשיך לקרוא מהמקום שבו עצרתם, גם אם קודם לכן קראתם במכשיר אחר).

 

האם אוכל לקרוא באפליקציה ספרים שקניתי בעבר באתר אינדיבוק?

כן, ספרים שקניתם בעבר באינדיבוק ייטענו באופן אוטומטי לאפליקציה לאחר ההרשמה. אם חסרים לכם ספרים, אנא צרו עמנו קשר.

 

האם אני יכול/ה לקרוא באפליקציה ספרים דיגיטליים שלא קניתי באתר אינדיבוק?

כן. לשם כך, שלחו את הספר כקובץ מצורף לכתובת הדואר האלקטרוני הרגילה שלכם. לאחר מכן פתחו את תיבת הדואר האלקטרוני שלכם במכשיר שבו מתוקנת אפליקציית אינדיבוק. לחצו על הקובץ המצורף. כעת המכשיר ישאל אתכם באיזו אפליקציה לפתוח את הקובץ. סמנו "אינדיבוק". הספר ייפתח ויצטרף למדף הספרים שלכם.
שימו לב: ספרים אלה צריכים להיות בפורמט epub33  תקני.

 

מה קורה אם אני מחליף/ה או מאבד/ת את המכשיר?

אין בעיה, אנחנו שומרים בשבילכם על כל הספרים שקניתם. כל שעליכם לעשות הוא להוריד את האפליקציה למכשיר החדש ולהתחבר לשירות במסך ההרשמה, כמתואר למעלה. הספרים ייטענו באופן אוטומטי לאפליקציה. אם מדובר בספרים רבים, התהליך עשוי לארוך דקות אחדות עד שעה.

 

הרשמה חוזרת לאפליקציה: 

לאחר ההרשמה הראשונית לאפליקציה, אין צורך לחזור על פעולה זאת. אם החלפתם מכשיר או התנתקתם מהאפליקציה ביוזמתכם, עליכם לחזור על הליך החיבור לענן, המתואר בראש המדריך. האפליקציה מאפשרת לכם להתחבר לענן משלושה מכשירים שונים, כך שתוכלו לקרוא את הספרים האהובים שלכם בכל זמן ובכל מקום. מקומכם בספר יסונכרן בין כל המכשירים המחוברים.

 

שחזור סיסמה:

אם שכחתם את הסיסמה, לחצו על הכפתור "איפוס סיסמה". לחיצה זו תשלח לדואר האלקטרוני שלכם קוד אישור בן 4 ספרות. יש לעבור לתיבת הדואר הנכנס שלכם, להעתיק את הקוד, ולהזין אותו במסך "איפוס סיסמה" עם הסיסמה החדשה שבחרתם (הסיסמה לאפליקציה אינה חייבת להיות הסיסמה שלכם באתר אינדבוק, אבל כתובת הדואר האלקטרוני חייבת להיות זהה בשני המקרים).
שימו לב: איפוס סיסמה מנתק אתכם מהאפליקציה בכל המכשירים שבהם היא מותקנת. במקרה זה, תצטרכו להתחבר לאפליקציה מחדש.

 

קריאה נעימה!

צוות אינדיבוק

 

שכחת סיסמא?

הזינו את כתובת המייל שלכם לקבלת מייל לשחזור סיסמה


שליחה