דעה

תשוקה רומנטית נשים בלבד או גם גברים יודעים להרגיש

ספרות רומנטית היא המון דברים, טעות לחשוב שבעיקר נשים כותבות, הספרוט הרומנטית בונה תשוקה ואהבה, אבל לפעמים צריכים להתמודד גם עם פרידה כואבת...

יש לנו חדשות ממש טובות בשבילכם, האהבה היא תמיד טובה ומנחמת, ממלאת את החורים בלב, מחממת כל חלקה בגוף, הבעי שכמעט בכל המקרים שברון הלב מובטח, אז מה עושים ביום שאחרי? דנה גורדון כותבת בבלוג הרומנטי יחסים את המדריך לפרידות. 

חברה טובה שלי נפרדה מהחבר שלה אחרי שנה וחצי, זיהיתי בקול שלה את השברון, ומאחר ואני בדיוק סיימתי להיפרד ועוד כמה חברות שלי סיימו אז לקחתי כמה דקות לכתוב לה מייל, מעלה לכם אותו לפה:

משתפת אותך במחשבות שלי מהניסיון שלי ושל עוד שתי חברות קרובות שחוות דברים דומים, חלק מהדברים יראו על גבול האוטיסטים\אנאליים מידי, אבל עוד כמה חודשים יקבלו משמעות אחרת.

הכאב בפרידות הוא עצום, החור בלב והריקנות והוואקום שנוצר הוא גדול ושורף את הנשמה מבפנים.

 1. הכאב הוא זמני, הוא חד כואב וקשה אבל זמני, ניתן לקצוב אותו, חצי שנה, שנה או מקסימום שנה וחצי – אבל עובר.
 2. לא ניתן לוותר על עצמנו, כדי שנוכל להתחבר בצורה שלמה למישהו אחר צריכים להיות שלמים בעצמינו רק כך נוכל להתחבר למישהו שלם אחר, כאשר הצד השני או אנחנו לא שלמים נוצרת מערכת ציפיות שלעולם לא מתמלאת וזה בעצם הגאפ בזוגיות, הגאפ הזה הוא הקטן ביותר ביום שמכירים ומפה הולך וגדל, ולכן חייבים לשמור נאמנות לעצמנו ולדעות שלנו בכל נקודה – זה לטובת הקשר.
 3. פשרות – ככל שנתפשר יותר כך נקצר את משך חיי הקשר, אגואיסטיות תוביל להארכת הקשר, כי נוכל להיות אמיתיים יותר.
 4. בספר האלגברה של האושר יש פרק שלם המתאר את בן הזוג, דוקטור שפירא מקדיש חצי הרצאה להסביר למה זו ההחלטה החשובה ביותר בחיים, אני מסכימה איתם, בן הזוג אחראית במידה רבה מאוד על האושר, הוא העוגן, האדם הכי קרוב, השותף, ובעצם הכל, חייבים פה לבחור נכון אחרת זה רק רכבת אל הגיהנום.
 5. התניות – אנו מייצרים התניות שמקשות עלינו מאוד, דוגמא עצוב לי>להתקשר מייד, שמח לי >לעדכן אני חרמנית>איך בא לי לנשק אותו, ניתן להחליף את ההתניות, כמו גמילה מסיגריה, קרה לי משהו שמח? כותב לחברה שלי קרובה, עצוב לי? קובעת עם חברה יין, חשוב מאוד לנתק את ההתניות של כלבי פאבלוב.
 6. התמודדות עם הריק – נוצר וואקום בעיקר בשעות הערב ובסופי שבוע, לצאת לנשום לשתות להנות, לזכור כמה השגנו בחיים, משפחה ילדים כסף מעמד חברים, כמה שפחות להישאר לבד, חברות קריטיות פה.
 7. לתת מקום לכאב – אין מה לפחד ממנו, כמה שנברח הוא ישיג, ולכן עדיף להתעמת, לתת לכאב מקום להגיד לו בוא תיכנס אלי לורידים לנשמה הכי חזק שאתה יכול תעשה מה שאתה רוצה ותלך, אין לאן לברוח מזה זה תמיד קיים ותמיד רץ מהר מאיתנו, ימצא אותנו בכל מחילה שבה נסתתר.
 8. לזכור למה נפרדתם, טבע הדברים מוביל לזה שהסיבות לפרידה נשכחות מהר וזוכרים רק את הדברים הטובים והנעימים, אבל הייתה סיבה לפרידה, צריכים תמיד לזכור מה הרגשת באותו הרגע שנמאס לך שרצית שהוא רק ילך, ולמה הרגשת ככה, לא הכול היה טוב.
 9. גברים אחרים – בניגוד לעצות עבר אני חושבת שזה רע, זה די מייצר הפוך, בסוף כל זיון רק תרצי אותו שוב ותשווי כמה הוא היה יותר טוב, זה קל אותו אוהבת אותם לא, ולכן כמה שפחות יותר טוב, זה עושה כואב והפוך ומדגיש כמה אוהבים את האחר וכמה לא אוהבים את האחרים והנה אין כמוהו וחייבים לחזור. אז לא.
 10. נשים אחרות עבורו – מכירה אותך ויודעת כמה זה מטריד אותך, אז לא. הוא לא עם נשים אחרות, הוא שבור בדיוק כמוך ועצוב בדיוק כמוך, ואם הוא נראתה לאחרונה ב 2 בלילה זה לא כי היא היה עם אישה זה כי הוא בכה מגעגועים.
 11. מפתח הכי חשוב מכל הסעיפים, אפס קשר, בלי פייסבוק לי בווטסאפ הכול לחסום, לנתק לגמרי הכול, לא לעקוב לא להציץ לא להסתכל, תניחי שהוא יושב בבית וחושב עלייך ואל תבררי מה הוא עושה, זה קריטי לניתוק הקשר והחלמת הלב.
 12. מה זה קשור אליך? התכונה לדאוג דאגת יתר כאילו הוא לא תסתדר בלעדייך מספרת לנו שחייבים לחזור כי הוא לא יסתדר, הפתעה! הוא יסתדר מצוין כמו שהסתדר לפנייך ויסתדר אחרייך, בכל פעם שעולה השאלה תשאלי את עצמך מה זה קשור אלי?
 13. לדמיין איך יראו אחרי הכאבי לב, במילים אחרות חכמת המרשמלו, על מה את מוותרת היום ולמה, ויתרת כדי לחיות חיים שלמים יותר, טובים יותר, ללא מריבות ללא דרמות, זה טבעי וכולם מוותרים היום כדי שמחר יהיה להם יותר טוב, טוב לא כולם רק החכמים.
 14. לזכור מה הדברים החשובים בחיים, ומה הם החיים עצמם, הדברים החשובים באמת הם המשפחה הילדים והפרנסה, בזה לא נוגעים לא משחקים ולא מנדנדים, והחיים עצמם זה הילדים והפרנסה, כל השאר זה זיקוקים זה כיף ומרגש ומעצים אבל זה זיקוקים.
 15. אהבה אמיתית היא כמו בסרטים – שעה וחצי ונגמר, לכם צריכים לבדוק שיש התאמה אמיתית באג'נדה בחיים, ואם אין אז הפרידה היא עניין של זמן, אנחנו מכירים כמה דוגמאות כאלו.
 16. ללמוד לקבל – לא נעים לנו להציק לחברים לצאת, ולא נעים לנו לבוא לחברים בשישי, אבל החברות שלך אוהבות אותך, וזה בסדר לקבל חיבוק צריכים לתרגל את הנושא של לקבל ולא רק לתת, ברגעים כאלו זה בסדר לקבל מכל הלב מהחברים שרוצים לתת, בשביל זה הם חברים.
 17. להעריך יותר מה שיש לנו, לעיתים בטעות אנו מניחים שאת אהבת ילדינו וחברינו והמשפחה שלנו והעסקים שלנו איש לא יקח לנו, ובהיסח דעת עלולים לסכן את הכל בשביל משהו לא ראוי, עלינו להסתכל על הכול כעל הלוואה, ולהעריך יותר את כל מה שהשגנו, כי זה יכול ללכת.
 18. צעדים קטנים, נצחונות קטנים, לעבור עוד יום ועוד יום ועוד יום….

אסכם במשפט של כהנמן כשביקשנו ממנו לסכם את החיים במשפט " הדברים שנראים לנו הכי חשובים היום, הם בהכרח לא הדברים שיהיו לנו הכי חשובים בעתיד, ובטוח שלא באמת הכי חשובים בחיים "

שולחת חיבוק – ומזכירה לך שאני אוהבת אותך, שאת מדהימה ושאני תמיד פה לצידך ❤

לינק לפוסט המקורי

פוסטים ארוטיים טובים יותר על אהבה שהצליחה. 

דנה גורדון 

עורכת אתר יחסים.

 

 

אנחנו ממש אהבנו!
 • הוספת הערה

< חזרה לעמוד הבית
דן גורדון יחסים

דן גורדון מחבר של אתר יחסים

שכחת סיסמא?

הזינו את כתובת המייל שלכם לקבלת מייל לשחזור סיסמה


שליחה