ספרים מומלצים למבוגרים

מתחשק לכם לקרוא ספר ממש טוב? כזה שממסמר אתכם למילים, גורם לכם לחשוב ואפילו נשאר איתכם אחרי שהוא נגמר? אינדיבוק  מציגה: המלצות חמות לספרים מעולים למבוגרים, כאלה שעומדים ב"תנאי הסף" הללו ובעוד הרבה יותר! כל ספר דיגיטלי שתמצאו ברשימה מחכה לכם באתר אינדיבוק. תהנו!

 

 

על פניו, מדובר בסיפור התבגרות קלאסי. ארבעה חברים מסיימים את לימודיהם בקולג' קטן במדינת מסצ'וסטס ועוברים לעיר הגדולה ניו יורק כדי להתחיל את הקריירות המצליחות שלהם – הראשון הוא ג'יי-בי השנון והאמנותי, השני הוא וילם, היפה של החבורה, המבקש להיות שחקן, השלישי הוא מלקולם, העובד כארכיטקט לא מסופק במשרד מצליח והרביעי – והחשוב מכולם לסיפורנו – הוא ג'וד, שמתחיל את הקריירה שלו כעורך דין מוכשר אך מגלה שהעבר שלו טומן בחובו לא מעט אבני נגף המונעים ממנו להיות אדם שלם ושמח. אט אט, בד בבד עם שזירת סיפור החברות בין הארבעה, מתגלה עברו האפל והכואב של ג'וד, וההתמודדות שלו עם הגילויים הללו.

 

  • מנזר פרמה / סטנדאל

 

סטנדאל הוא אחד הסופרים הגדולים של צרפת, ואם ספרו "מנזר פרמה" נשמע לכם כמו רומן היסטורי מדהים במיוחד – ובכן, אתם לא טועים. את הספר עב הכרס הזה השלים הסופר אי שם בין השנים 1783-1842 והוא מבוסס על הרנסנס האיטלקי. 

הסיפור מגולל את חייו של אציל איטלקי צעיר המתגורר באיטליה של המאה ה-19, בתקופה שלאחר מלחמת נפוליאון. הצעיר הזה נלהב, מלא אמביציה וגם מנסה להבין בעצמו את אמיתויות החיים והיכן מקומו בחברה המפולגת של איטליה בתקופה הזו שאחר מלחמות נפוליאון.

הצעיר האיטלקי, כנגד כל הסיכויים, מתאהב בצעירה חתרנית לא פחות ויחד הם מנסים לפלס את דרכם בעולם הנשלט על ידי נסיך עריץ ודיקטטורי, תחת הקודים החברתיים המקובלים בעולם זה, בניגוד לזרם ההולך בעקבות ציניות, אטימות, זיוף, תככים וחוסר מוסר – ויחד הם מגלים את המקום המיוחד שלהם, בו שניהם מרגישים בו בנוח.

 

  • יפים כמו שהיינו / רון לשם

 

יפים כמו שהיינו - הצבא הוא המקום בו דמותם של נערים רבים מתעצבת, משתנה, מתמודדת ויוצאת ממנו שונה לחלוטין. הגברים היוצאים מהשירות הצבאי לעולם לא יהיו כשהיו. מחוסנים יותר, מסוגלים להביט למוות בעיניים וחזקים יותר – אך נפשם שסועה, הם מתבוננים בעולם החדש, הלא מוכר, זה שאינו צבוע יותר בירוק זית אך גם צבעי הקשת נעדרים ממנו, ומבקשים לחיות מחדש. ספרו החדש של רון לשם, מחבר רב המכר "אם יש גן עדן", מגולל את סיפור התבגרותו והתמודדותו של איש צעיר אחד, דניאל, שמלחמה אחת הותירה אותו שסוע בין החיים שהיו, התמימים והאהובים, לבין עולם של צבא נוקשה, כוונות, ירי, חברים לקרב ואפילו – פינוי האנשים המתגוררים בתוואי נוף ילדותו, גוש קטיף. דניאל משלים את שירותו הצבאי ובורח לטיול רחוק מעבר לים, אך דווקא שם הוא נאלץ להתמודד עם עברו.

אנחנו ממש אהבנו!
  • הוספת הערה

< חזרה לעמוד הבית
חיים פסח

חיים פסח הוא עורך ספרותי, מבקר ספרות ומתרגם ישראלי. הוא נולד וגדל בתל אביב, בה הוא חי גם היום. הוא נשוי ואב לבן.

שכחת סיסמא?

הזינו את כתובת המייל שלכם לקבלת מייל לשחזור סיסמה


שליחה