ספרים דיגיטליים

לפני שנבהלים, הנה נתון מעניין: בסקר בקרב בעלי מכשירים לקריאת ספרים אלקטרוניים בארצות הברית, רובם המכריע דיווחו על עלייה של כ-20% במספר הספרים שהם קוראים בכל שנה מאז עברו לקריאה דיגיטלית.

אין ספק, כולנו אוהבים ספרים מודפסים, את מגע הנייר, את ריח הדפוס. ובכל זאת, הניסיון ברחבי העולם מלמד כי המעבר לספרים דיגיטליים אינו פוגם בהנאה מהקריאה, בקשר האינטימי הייחודי הנוצר בין ספר לקוראו, בין עולמו הפנימי של הסופר או הסופרת ובין עולמם הפנימי של הקוראים.

ספרים אלקטרוניים אינם באים להחליף לגמרי את הספרים המודפסים, בוודאי לא את המהות האמנותית שלהם, אך מציעים לקוראים כמה תוספות משמעותיות, עדכניות ושימושיות: אחסון וניוד של מספר אינסופי כמעט של ספרים במכשיר אחד (תחשבו על המדפים הקורסים בבית; על ההתלבטות לפני יציאה לחופשה); הזמנה של ספרים מהבית ואספקתם לקוראים בתוך שניות אחדות, מכל מקום, לכל מקום; מחיר נמוך יותר, בשל הפחתת עלות הייצור; מגוון ספרים מרחבי העולם, רבים מהם חינם (ספרים קלאסיים באנגלית אפשר למצוא, למשל, בפרויקט גוטנברג); נוחות קריאה מרובה ואפשרויות חיפוש בתוך ספרים; אפשרויות חדשות של הוצאה לאור והפצה עצמית; שמירה על איכות הסביבה.

הספרים האלקטרוניים בעברית הנמכרים באינדיבוק מתאימים לקריאה הן באפליקציות קריאה למחשבי לוח (אייפאד וטאבלטים אחרים) ולטלפונים חכמים, והן במחשב האישי . חלקם אף מותאמים לקריאה במכשירים ייעודיים לקריאת ספרים, ובהם קינדל. בכל אחת מהאפשרויות הקריאה נעימה לעין, נוחה לתפעול ותומכת בעברית.

 איך קוראים?

 הסבר על הורדה והתקנה של אפליקציות קריאה למגוון מכשירים אפשר למצוא כאן.

 קינדל אפשר להזמין ישירות באמזון  (כולל משלוח לישראל).

 קריאה נעימה!