רון דהן

בגיל 8 נשאלתי לראשונה מה ארצה להיות כשאגדל ושלפתי מיד את התשובה: שחקן כדורסל וסופר. במשך 16 שנים עוד החזקתי במיטב כוחי בחלום הראשון, עד שהוא נשר לו עקב הנסיבות המובנות (עוד 10-12 סמ’, מה כבר ביקשתי?). עם זאת, החלום השני המשיך לפעום בי בעוצמה עוד שנים רבות לאחר מכן, דרך הצבא ודרך הנדודים ודרך החיים, עד שהגשמתי אותו.

בשנת 2011 יצא ספר שירי הראשון “הגעגוע של קין” (גוונים) וב – 2012 יצא ספר שירי השני “נעורים” (אינדיבוק 2012). שני הספרים זכו לקוראים ולביקורות טובות ובעקבותיהם נולד הרומן הראשון שלי, “בוא כמו שאתה” (הקיבוץ המאוחד 2013).

הספר “נעורים” היה זה שחולל את אינדיבוק. מכיוון שהספר יצא בהוצאה עצמית, גיליתי שאין לי כיצד להגיע לקוראים ולקונים. מערך ההפצה של הרשתות לא היה זמין לי ומעבר להשקה רוקנרולית עמדתי מול בעיה אמיתית. או אז גיליתי את הכוח שיש לאינטרנט בכל הנוגע להפצה של תכנים. התחלתי למכור את הספר דרך האתר שלי.

מהר מאוד גיליתי שקיים צורך אמיתי אצל לא מעט משוררים וסופרים  להגיע לקוראים ללא התיווך של רשתות הספרים,   ולהיות מתוגמל כראוי. כך נולד המיזם אינדיבוק, שמכר, לפחות בהתחלה, המון ספרי שירה וספרים עצמאיים וכיום הוא מוכר את כל הספרים של כל מי שרוצה להשתמש בו ומאמין בעולם ספרות הגון וחופשי: הוצאות קטנות וגדולות, ספרות עצמאית, שירה, עיון, ילדים ונוער ועוד ועוד.

מעבר לכך: טבעונות ושחרור בעלי חיים, אהבה ובת משגעת, חיים במושב וגעגועים להודו, ספרות יפנית, דחייה מהאקדמיה, מאבק המשוררים, עריכה בקטנה, קריאת שירה בליווי מוסיקלי וחלום החוזר על עצמו, שבו אני מגשים את החלום הראשון והופך להיות שחקן כדורסל.

שלכם,

רון